Açlık otu (Deve Gözü) 100 Gr

Adet
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Güvenli Alışveriş

Açlık otunun faydaları

  • Açlık otu doğal bir müshil etkisi göstererek kabızlık sorununa çözüm oluyor.
  • Vücudun yağ yakımına yardımcı olduğu söyleniyor.
  • Verdiği tokluk hissi sayesinde gereksiz yenen öğünlerden kurtarıyor.
  • Ölçülü olarak tüketildiğinde sindirim ve boşaltım sistemleri üzerinde olumlu etkiler yaratıyor. Hazımsızlık ve gaz sancılarından kurtardığı biliniyor.
  • Metabolizmayı hızlandırıcı bir etki gösterebiliyor, bu sayede zayıflama süreçlerine bir katkıda daha bulunmuş oluyor.
  • Çeşitli rahatsızlıkların söz konusu olduğu bağırsak florasını sağlığına kavuşturma konusunda vücuda destek veriyor.
  • Tansiyon üzerinde düzenleyici bir etki oluşturuyor.

 

Açlık otu kullanımı

  • 1 su bardağı içme suyu
  • 10 adet açık otu

Açlık otu çayı yapılışı:

Suyu güzelce kaynatın. Kaynatıp ayrı bir bardağa ya da cezveye aktardığınız sıcak suyun içine açlık otlarını atın ve bu şekilde 5-6 dakika demlendirin. Ardından içinden açlık otlarını çıkarıp biraz ılımasını bekledikten  tüketebilirsiniz.

Açlık otu nasıl zayıflatır?

Bir kere baştan anlaşalım, açlık otunun kilo vermeye etkisi olsa da bu etki, göbek, basen gibi bölgesel zayıflama gibi konularda olmuyor, vücutta toplam bir kilo kaybından söz edilebiliyor.

Zira açlık otunun zayıflamaya yardım etmesinin nedeni bağırsakların çalışmasına destek olması, doğal bir müshil etkisi yaratarak kabızlık gibi sorunlardan kurtarması.

Peki, bu etkisinden yararlanmak için açlık otu nasıl kullanılıyor? Yukarıda detaylı olarak anlattığımız çay haliyle.

Eğer siz de sinameki benzeri bu bitkiden zayıflamak adına faydalanmak istiyorsanız günde 1 fincanı geçmeyecek şekilde açlık otu çayı tüketebilirsiniz.

Ancak dikkat, bu çayı en fazla 1 hafta boyunca her gün içtikten sonra en az 1 hafta boyunca da içmemeli, bağırsaklarınızın tembelleşmesine ya da sürekli olarak ishal olmanıza yol açmamalısınız.

 

Açlık otunun zararları nelerdir?

Öncelikle başta da söylediğimiz gibi kendisi bir 'doğal müshil' etkisi gösterdiğinden aşırı tüketilmesi durumunda bağırsakların fazla çalışmasına ve buna bağlı olarak ishale neden olabiliyor. Özellikle sıklıkla ishal sorunu yaşayanların tüketmesi önerilmiyor.

Yine bu özelliği nedeniyle uzun süreli kullanımlarında bağırsak tembelliğine yol açabileceği de göz önünde bulunduruluyor. Bağırsak florasının kalıcı bir hasar görmemesi için açlık otunun ölçülü bir şekilde tüketilmesi büyük önem taşıyor.

Aşırı tüketimi ishalle birlikte vücudun aşırı miktarda su kaybetmesine neden olabileceğinden, tansiyon problemi olanlar başta olmak üzere kronik, ciddi bir rahatsızlığı olanların, gebelik dönemindeki kadınların ve çocukların da tüketmesi tavsiye edilmiyor.

Sözün kısası, açlık otu gibi vücudumuz üzerinde çokça etkisi bulunan herhangi bir bitkiyi doktorlarınıza danışmadan kullanmamalı, kendinize fayda sağlamak isterken zarar vermemelisiniz.

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 12:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer siparişi saat 12:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?